Wybór odpowiedniego materiału do hydroizolacji to prosty sposób na to, by zapewnić bezpieczeństwo konstrukcji. To również metoda na uniknięcie w przyszłości usterek i awarii, które mogą generować dodatkowe koszty. Decydując się na budowę domu czy też na jego renowację, istotnym elementem prowadzonych prac budowlanych i remontowych jest hydroizolacja. To dzięki niej budynek jest odporny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych i nie przepuszcza wody do wnętrza konstrukcji. Jest to szczególnie ważne w przypadku dachu, gdzie wilgoć może doprowadzić do osłabienia konstrukcji dachu i zmniejszyć jego wytrzymałość. To z kolei może stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników domu. Dlatego też warstwa hydroizolacyjna powinna być wykonana wyłącznie z najlepszych materiałów, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Jest to szczególnie ważne w Polsce. Tutaj bowiem warunki atmosferyczne są najbardziej zmienne i coraz trudniejsze do przewidzenia. Coraz częściej bowiem, występują skrajnie różne temperatury (od bardzo niskich, do bardzo wysokich), gdzie często pojawiają się silne opady deszczu czy śniegu oraz porywisty wiatr, taka ochrona jest niezbędne. Tylko przy pomocy dobrze przygotowanej warstwie hydroizolacyjnej, budynek przetrwa lata, w nienaruszonym stanie, nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Dlatego też hydroizolacji nie można pominąć. Nie można też na niej oszczędzać. Warto więc wybrać materiały, które wyróżniają się trwałością i jakością. Doskonale sprawdzą się tutaj membrany samoprzylepne EPDM Apha Thor. To dzięki nim każdy budynek, taras, dach czy balkon będzie odpowiednio zabezpieczony.

Membrany samoprzylepne EPDM Alpha Thor i ogólne informacje

Samoprzylepna membrana EPDM Alpha Thor jest trójwarstwową membraną, która chroni przed wodą. Jest ona wykonana z jednorodnego, a przy tym w pełni ekologicznego surowca, czyli z kauczuku syntetycznego. Materiał ten sprawia, że membrana jest w pełni wodoszczelna, nawet przy najbardziej zmiennych i skrajnych warunkach atmosferycznych. Dzięki temu membrana Alpha Thor jest odporna na zerwanie, na silny wiatr czy mocne opady deszczu i śniegu. Jest ona również całkowicie odporna na szkodliwe działanie promieniowania UV i ozonu. Wszystko to sprawia, że minimalizuje się koszty ewentualnej konserwacji dachu. Celem wzmocnienia całej konstrukcji, membrana została uzbrojona w specjalny rdzeń wykonany z włókna szklanego. To sprawia, że membrana wyróżnia się wysoką wytrzymałością, ale też stabilnością.
Materiały, z których wykonana jest samoprzylepna membrana są także w pełni odporne na działanie ognia, przez co nawet jeśli w budynku wybuchnie pożar, to ogień nie będzie się rozprzestrzeniał. Spełnia ona bowiem normy ustalone dla klasyfikacji ogniowej NRO.
Dzięki swoim właściwościom, membrana samoprzylepna EPDM Alpha Thor stanowi niezwykle skuteczną warstwę ochronną. Pomaga również zatrzymać proces przenikania wody do budynków. Jest to szczególnie ważne na dachach i tarasach, gdzie najczęściej występuje przeciekanie ze względu na zalegający śnieg czy długotrwale padający deszcz, co w naszych warunkach klimatycznych zdarza się przez większą część roku. Dlatego też zapewnienie właściwej ochronny i zaprojektowanie skutecznej warstwy hydroizolacyjnej jest priorytetem, bez względu na typ budynku.

Membrany EPDM nie tylko na dach

Membrany samoprzylepne EPDM Apha Thor można stosować do hydroizolacji dachu – zwłaszcza dachu płaskiego, ale nie tylko. Materiał ten doskonale sprawdzi się również do uszczelniania i zabezpieczenia tarasów i balkonów. Dzięki elastyczności membranę można stosować na praktycznie każdej powierzchni. Dlatego też można ją z powodzeniem stosować nie tylko w budynkach, które dopiero powstają, ale też w tych, które poddawane są renowacji. Prostota montażu pozwala na szybkie ukończenie prac, bez utraty jakości. Stosując membranę samoprzylepną EPDM zyskuje się pewność, że na tarasie, na dachu czy w całym budynku nie rozwinie się pleśń. Wysoka szczelność materiału pomaga chronić całą konstrukcję budynku przed wilgocią i uszkodzeniem. Oznacza to, że niezależnie od miejsca, w którym membrana samoprzylepna EPDM będzie wykorzystana, wydłuży żywotność danej konstrukcji, a to w budownictwie jest wartością nadrzędną. W ten sposób bowiem zwiększa się ogólny poziom bezpieczeństwa konstrukcji i redukuje się ryzyko awarii.
Membrana samoprzylepna EDPM Apha Thor doskonale sprawdzi się również na dachach zielonych. Dzięki swoim właściwościom pozwala na utrzymanie wilgotnego podłoża, przez co rośliny rosnące na dachu, mają zapewnione odpowiednie warunki do życia. Natomiast sama konstrukcja budynku nie ucierpi od nadmiaru wilgoci. Wykorzystanie membrany samoprzylepnej skutecznie zatrzyma na powierzchni nadmiar wody. Jest to dobra informacja dla wszystkich tych osób, które chcą stworzyć na płaskim dachu ogród, ale obawiają się pleśni czy wilgoci w domu. Przygotowując hydroizolację z membrany samoprzylepnej zyskuje się pewność, że projekt ogrodu będzie w pełni bezpieczny dla całej konstrukcji domu i nie narazi właścicieli budynku na dodatkowe koszty.

Zalety membrany samoprzylepnej EPDM

Dzięki temu, że membrana jest samoprzylepna i wyróżnia się nieograniczoną wodoszczelnością, pozwala na zaprojektowanie dachów nawet z minimalnym spadkiem (1%). Przy wykorzystaniu tego rodzaju membrany, spadek ten będzie wystarczający, by móc odprowadzić wodę do punktów zrzutowych. Jednocześnie, jeśli woda będzie utrzymywać się na dachu przez jakiś czas, nie będzie powodować szkód – w tym nie uszkodzi i nie osłabi całej konstrukcji dachu. Jest to duża zaleta dla tych, którym marzy się zielony dach.
Mimo tego, że membrana samoprzylepna EPDM Alpha Thor najlepiej sprawdza się w nowoczesnych i energooszczędnych budynkach, idealnie pasuje także do budynków, które poddaje się renowacji. Jej właściwości pozwalają na swobodne zastosowanie membrany na dachach pokrytych papą czy folią PVC. Oznacza to, że chcąc zastosować membranę samoprzylepną, nie trzeba budować nowego dachu, nie trzeba inwestować wielu środków, by wykonać efektywną hydroizolację w starszym budownictwie. Ekologiczny kauczuk, z którego wykonana jest membrana, wyróżnia się neutralnym składem chemicznym. Oznacza to, że nie będzie wchodził w szkodliwe reakcje z innymi materiałami. Dzięki temu membrana jest materiałem całkowicie bezpiecznym dla użytkowników domu. W ten sposób, kładąc membranę nie trzeba tworzyć żadnych dodatkowych warstw czy przekładek między wcześniej stosowanymi warstwami izolacji. To znacznie przyspiesza prace budowlane. Dodatkowo również, membrana samoprzylepna wyróżnia się dużą elastycznością. Dzięki temu, bez większych trudności można przymocować ją do każdego, nawet najbardziej zniekształconego podłoża. Jest to zaleta szczególnie istotna, gdy myśli się o renowacji dachu czy tarasu. Stosując membranę samoprzylepną ogranicza się konieczność wykonania niezbędnych napraw. Nie trzeba tutaj specjalnie wyrównywać podłoża, a elastyczny kauczuk mocno przywiera do wszelkich nierówności. W ten sposób, nawet najbardziej nierówne podłoże może zachować wodoszczelność, a warstwa hydroizolacyjna wykonana z membrany samoprzylepnej będzie równie skutecznie chronić przed przedostaniem się wody do budynku.
Fakt, że membrana samoprzylepna EPDM Alpha Thor jest wykonana z elastycznego materiału sprawia, że jest ona o wiele bardziej skuteczniejszą warstwą izolacyjną, niż stosowane dotychczas papy czy PVC. Jest ona bowiem bardziej wytrzymała, a specyfika materiału sprawia, że kryje ona dach zdecydowanie dokładniej. Dodatkowo również pomaga przenieść naprężenie powstające między szczelinami. Jest to zatem rozwiązanie o wiele bardziej skuteczne niż tradycyjna hydroizolacja wykonana z membran bitumicznych.
Poza tym, że membrana samoprzylepna EPDM jest odporna na działanie szkodliwych czynników pogodowych, to chroni przed rozprzestrzenianiem się ognia. Jednocześnie gwarancja wodoszczelności, która została ustalona na 10 lat. Jeśli membrana została zamontowana zgodnie z instrukcją i przeznaczeniem, będzie pełnić swoje funkcje wiele lat. Membrana samoprzylepna EPDM jest więc gwarancją bezpieczeństwa, która dla każdego właściciela domu jest zwykle priorytetem.

Oszczędź czas i pieniądze

Poza licznymi zaletami membrany samoprzylepnej EPDM Alpha Thor, nie można zapominać o najważniejszej kwestii. Wykorzystanie tego materiału to spora oszczędność czasu i pieniędzy w czasie budowy lub renowacji budynku. Dzięki temu, że instalacja jest jednowarstwowa, a membranę można układać również na wilgotnych powierzchniach, czas aplikacji jest zdecydowanie krótszy. Pracę nad warstwą hydroizolacyjną wykonaną z membrany samoprzylepnej EPDM przyspiesza także fakt, że do instalacji nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia. Na spodniej warstwie już jest umiejscowiony klej butylowy, przez co membrana łatwo przywiera do każdego rodzaju podłoża. Ten czynnik pozwala także na znaczne obniżenie kosztów przygotowania warstwy hydroizolacyjnej. Nie trzeba tutaj bowiem ani tworzyć specjalnych warstw, wykorzystywać dodatkowych materiałów czy narzędzi, które zwiększą trwałość warstwy hydroizolacyjnej. Nawet jeśli na dachu czy na balkonie położona jest już warstwa hydroizolacyjna z innego materiału, nie trzeba jej usuwać, by położyć membranę samoprzylepną. Każdorazowo jednak należy pamiętać, aby stosować się do zaleceń producenta. Tylko stosowanie się do instrukcji zapewni trwałość i uruchomi pełną funkcjonalność membrany samoprzylepnej. Planując budowę lub renowację dachu, tarasu czy balkonu, warto zdecydować się na wykonanie hydroizolacji membranami samoprzylepnymi EPDM Alpha Thor. Stanowią one doskonałą izolację. Dodatkowo umożliwia ona w prosty i szybki sposób, bez używania specjalistycznych narzędzi wykonać podłoże, które przetrwa lata i doskonale będzie chronić. Nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. To z pewnością inwestycja, która się opłaci. Szeroki wybór membran samoprzylepnych EPDM dostępny jest na stronie chemia budowlana.eu

Oferta membran EPDM w rolce do hydroizolacji:

X