Hydroizolacja dachów – wszystko, co trzeba wiedzieć

Gromadzenie się wody, a nawet wilgoci, nieuchronnie prowadzi do katastrofy. Rozwój pleśni, grzybów, parcenie materiałów może skończyć się tragicznie. Projektując dach, koniecznie należy uwzględnić właściwą hydroizolację. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje, o których trzeba pamiętać.

Hydroizolacja dachów płaskich i stropodachów

W przypadku dachów płaskich i stropodachów zabezpieczenie przed wodą i wilgocią jest najistotniejsze. To właśnie tego typu płaskie konstrukcje (zgodnie z definicją takie, których maksymalnych kąt uchylenia wynosi nie więcej, niż 10 stopni) siłą rzeczy narażone są na gromadzenie się wody, która może łatwiej wnikać głębiej. Aby tego uniknąć, trzeba zdecydować się na pokrycie powierzchni dachu materiałem całkowicie hydroodpornym, zabezpieczającym przed wodą i wilgocią.

Bardzo popularnym materiałem hydroizolacyjnym są papy termozgrzewalne. Wysokiej jakości papy mogą zawierać uszlachetniające i wzmacniające wytrzymałość dodatki w postaci tkaniny szklanej czy włóknin poliestrowych. Powszechnie stosuje się również folie hydroizolacyjne z PCV / EPDEM.

Wielkopowierzchniowe dachy płaskie to idealne miejsce do zastosowania płynnych membran. Gwarantują one niespotykane właściwości hydroizolacyjne i świetne parametry w zakresie odporności mechanicznej. Oprócz tego są to jednak produkty, które bardzo szybko się nakłada. Wykorzystywana jest tu bowiem metoda natrysku powierzchniowego.

Warto zaznaczyć, że niektóre stropodachy mogą wymagać nałożenia kilku warstw zabezpieczeń. Ponadto zupełnie inaczej będzie wyglądał proces ochraniania zabudowy modernizowanej, inaczej proces nakładania hydroizolacji w nowym projekcie budowlanych. Każdorazowo należy też sprawdzić maksymalne dopuszczalne obciążenie konstrukcyjne – zwłaszcza w przypadku starszego budownictwa.

Hydroizolacja dachów skośnych

W przypadku dachu z poddaszem mamy do czynienia nie tylko z hydroizolacją. Jeszcze bardziej należy skupić się na termoizolacji tak, aby uniknąć efektu zimnego poddasza, wynikającego z różnicy między ciężarem powietrza ciepłego, a zimnego.

Rodzaj izolacji przeciwwilgociowej i termicznej dla dachów skośnych zależy od danego projektu. Wyróżnić można instalacje jedno-, dwu-, a czasem nawet trzywarstwowe. Jeśli chodzi o dominujący materiał wykończeniowy zewnętrzny dachu, to wciąż najpopularniejsze są dachówki i dlatego tym bardziej nie należy zapominać o poprawnej termoizolacji, ponieważ tego typu produkty nie zapewniają 100% szczelności. Hydroizolacja dachu skośnego może być wykonana z folii wstępnego krycia i folii paro przepuszczalnej. Ogromną rolę odgrywa folia paro przepuszczalna od strony zewnętrznej oraz folia paroizolacyjna – od strony wewnętrznej.

Wybierz najwyższej jakości membrany hydroizolacyjne

Jeśli szukasz sprawdzonych metod na termo- i hydroizolację dachu płaskiego, stropodachu lub dachu skośnego, to znaczy, że znajdujesz się w idealnym miejscu. W sklepie chemia budowlana.eu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Oferujemy najwyższej jakości materiały izolacyjne i hydroizolacyjne, w tym nowoczesne płynne membrany do dachów płaskich.

Polecane produkty do hydroizolacji dachów

Płynna membrana ISOFLEX-PU 500 Szary 25kg

Membrany płynne, hydroizolacje natryskowe
1.443,71 z VAT

Płynna membrana do płytek, dachów, balkonów ISOFLEX-PU 550 Szary 12,5kg

Membrany płynne, hydroizolacje natryskowe
473,44 z VAT

Membrana hydroizolacyjna do płaskich dachów ISOFLEX AEGEAN 5kg

Membrany płynne, hydroizolacje natryskowe
92,08 z VAT

Polimocznik na zimno ISOFLEX-PAS 660 25kg

Membrany polimocznikowe - polimoczniki
1.991,31 z VAT

WEŁNA POLIESTROWA 60gr/m2 – 1m x 50m

Membrany płynne, hydroizolacje natryskowe
529,75 z VAT

WEŁNA POLIESTROWA 60gr/m2 – 10cm x 50m

Membrany płynne, hydroizolacje natryskowe
78,45 z VAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X