Piany montażowe poliuretanowe – wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Piana poliuretanowa składa się przede wszystkim ze spienionego poliuretanu, który wykorzystywany jest także do produkcji taśm, mat i tapet. Pianka ma taką strukturę, że zabezpiecza przy tworzenia izolacji cieplnej budynku. To bardzo uniwersalny produkt, który odnajduje wiele zastosowań!

Czym są piany montażowe poliuretanowe?

Duża wytrzymałość mechaniczna, świetne warunki izolacyjne, termoizolacja i dźwiękochłonność – to podstawowe cechy, które należy wymienić w odniesieniu do pianek poliuretanowych. To sprawdzony materiał, który jest w pełni odporny na działanie pleśni i grzybów. Szkodliwe drobnoustroje nie będą gromadziły się na takiej piance. Co więcej, poliuretan nie starzeje się w takim rozumieniu, że wraz z upływającym czasem jego główne właściwości pozostają zupełnie niezmiennie. Działa idealnie w przeróżnych warunkach, także najtrudniejszych. Zakres temperatury to aż od -60 stopni do +140 stopni Celsjusza.

Najpopularniejsze rodzaje pian montażowych poliuretanowych?

Zdecydowanie najpopularniejszym wariantem pianek poliuretanowych używanych w budownictwie są pianki typu PUR. To tworzywa składające się z poliolu i izocyjanianu, czyli utwardzacza i żywicy. Połączone ze sobą stają się idealnym utwardzaczem i wypychaczem, mają świetne właściwości izolacyjne.

Pianki poliuretanowe można podzielić ze względu na rodzaj struktury komórek. I tak, przyjmując to kryterium, wyróżnia się pianki poliuretanowe o strukturze zamkniętej i o strukturze otwartej. Te pierwsze doskonale radzą sobie ze wszelkiego rodzaju powierzchniami zamkniętymi, podczas gdy drugie, całkowicie paroprzepuszczalne, mogą być kładzione na konstrukcje dachów. Stosowane są także bezpośrednio na membrany chemiczne dachowe lub nawet klasyczne systemy deskowania zewnętrznego. W jednym i w drugim wariancie oprócz działania izolacyjnego zyskuje się także wytłumienie.

Kiedy rekomendowane jest zastosowanie pian poliuretanowych?

Pianki poliuretanowe są bardzo uniwersalnymi produktami, co wynika z ich niesamowitych właściwości. Mogą posłużyć zarówno do uszczelniania, do wsparcia przy tworzeniu instalacji naściennych i na dachach, do murowania ścian oraz łączenia różnych materiałów ze sobą.

Zastosowanie pianek poliuretanowych obejmuje przede wszystkim budownictwo. Produkty te używane są to montowania okien i drzwi – osadzania się ich w przepuście i izolowania. Piankę można także zastosować w celu izolacji i zapewnienia stabilnego łączeń paneli, dachówek i blach, również elementów dachowych w konstrukcjach typu szkieletowego.

Oprócz tego piankę poliuretanową używa się do wypełnienia wszelkiego rodzaju szczelin, najczęściej między płytami styropianowymi w trakcie procesu izolacji cieplnej domów. Dzięki temu izolacja z jednej strony staje się pełna, przez co jest bardziej skuteczna i bezpieczna. Z drugiej strony pianka sama w sobie pełni funkcje izolacyjne. Jak powiedzieliśmy wcześniej, jest to też materiał wyjątkowo odporny na działania mechaniczne, nie zmienia właściwości na skutek skrajnych temperatur ujemnych czy dodatnich.

Podsumowując, zastosowanie pianek poliuretanowych jest na tyle szerokie, a walory izolacyjne na tyle skuteczne, że obecnie są to materiały, które ciężko zastąpić czymś innym. Jeśli szukasz najlepszego produktu, sprawdź już teraz całą naszą ofertę.

Polecane piany montażowe poliuretanowe

Klej do styropianu XPS EPS – ISOMAT PU FOAM THERMO – 12szt

Pianki montażowe, kleje do styropianu xps, eps
332,10 z VAT

Klej do styropianu XPS EPS – ISOMAT PU FOAM THERMO – 6szt

Pianki montażowe, kleje do styropianu xps, eps
184,50 z VAT

Piana niskoprężna montażowa ISOMAT PU FOAM THERMO 830ml – 1szt

Pianki montażowe, kleje do styropianu xps, eps
31,68 z VAT

Piana niskoprężna montażowa ISOMAT PU FOAM PROFESSIONAL LE 750ml – 12szt

Pianki montażowe, kleje do styropianu xps, eps
277,98 z VAT

Piana niskoprężna montażowa ISOMAT PU FOAM PROFESSIONAL LE 750ml – 6szt

Pianki montażowe, kleje do styropianu xps, eps
159,90 z VAT

Piana niskoprężna montażowa ISOMAT PU FOAM PROFESSIONAL LE 750ml – 1szt

Pianki montażowe, kleje do styropianu xps, eps
26,09 z VAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X