Płynne membrany dachowe – zastosowanie, rodzaje

Nawet drobne nieszczelności dachu mogą prowadzić do katastrofalnych konsekwencji. Raz powstała wilgoć zaowocuje grzybami i pleśniami, a dalej: nawet szkodami konstrukcyjnymi. Dlatego wybierając system hydroizolacji dachu warto rozważyć niezawodną opcję: płynne membrany dachowe. Co należy o nich wiedzieć?

Płynne membrany dachowe – podstawowe informacje

Płynne membrany dachowe powszechnie uznawane są za jeden z najlepszych i najbardziej trwałych systemów hydroizolacji dachów płaskich. Gwarancja niezmiennych właściwości wysokiej jakości powłoki obejmuje nawet do 25 lat.
Membrany dachowe są niezwykle skuteczne. Obecnie na rynku istnieje kilka różnych wariantów tych produktów. Wyróżnić można płynne membrany dachowe akrylowe i poliuretanowe. Na uwagę zasługują też produkty polimerowe oraz nowoczesne gumy w płynie.
Wszystkie powyższe rodzaje membran mają więcej, niż mniej cech wspólnych. Przede wszystkim niezwykle łatwo się je nakłada – najpopularniejsza metoda aplikacji to natrysk, istnieje też możliwość nakładania wałkiem (nie sprawdzi się to w przypadku większych powierzchni). Idąc dalej, membrany płynne tworzą zamkniętą, szczelną powłokę, która doskonale chroni dach bez względu na to, czy mamy do czynienia ze standardową papą termozgrzewalną, czy alternatywnym wykończeniem.

Dlaczego warto zastosować płynną membranę na dach?

Płynne membrany są oczywistym wyborem w przypadku dachów płaskich wielkopowierzchniowych. Wynika to z formy aplikacji – natrysku, charakteryzującego się szybkością i dokładnością. Specjalna powłoka jest natychmiastowo osadzona na każdy element powierzchni. Tworzy spójną i zwartą ochronę, która zabezpiecza przed wilgocią. Membrany są prawdopodobnie najskuteczniejsze, jeśli chodzi o właściwości hydroodporne. To jednak nie wszystko, bo stosowanie płynnej membrany dachowej poprawi też odporność mechaniczną dachu, zabezpieczy go przed nadmiernym pochłanianiem promieniowania UV. To wszystko osiąga się w towarzystwie bardzo prostej, budżetowej i efektywnej metody aplikacji, zyskując świetne możliwości renowacyjne oraz przy zachowaniu pełnej funkcjonalności powierzchni.

Płynne membrany dachowe nie tylko na dachy

Ze względu na tak dobre właściwości izolacyjne i wygodny sposób nakładania natryskowego membrany płynne zyskały popularność nie tylko w zakresie konstrukcji dachowych. Można ich używać do zabezpieczenia wielu innych powierzchni płaskich. Najpopularniejsze zastosowania to hydroizolacja zbiorników wodnych, tarasów, balkonów, betonowych patio, chodników, a także fundamentów. Membranę można zastosować do piwnic i różnego typu posadzek. Nie trzeba przejmować się przy tym narażeniem docelowej powierzchni na trudne warunki atmosferyczne. Membrana to tworzywo, które zostało opracowane w taki sposób, aby nawet najtrudniejsze warunki pogodowe nie wpływały negatywnie na jej stopień funkcjonalności.
Niektóre odmiany membrany płynnych użytkowych, m.in. z żywic poliuretanowych ze zbrojonym włóknem szklanym, przeznaczone są do mniejszych elementów konstrukcyjnych. Za pomocą takich tworzyw można właściwie zabezpieczyć rynny, kominy, kanały odpływowe i irygacyjne. Zastosowanie membran płynnych jest więc bardzo szerokie.

Polecane membrany płynne

Płynna membrana ISOFLEX-PU 500 Szary 25kg

Membrany płynne, hydroizolacje natryskowe
1.443,71 z VAT

WEŁNA POLIESTROWA 60gr/m2 – 10cm x 50m

Membrany płynne, hydroizolacje natryskowe
78,45 z VAT

WEŁNA POLIESTROWA 60gr/m2 – 1m x 50m

Membrany płynne, hydroizolacje natryskowe
529,75 z VAT

Płynna membrana do płytek, dachów, balkonów ISOFLEX-PU 550 Szary 12,5kg

Membrany płynne, hydroizolacje natryskowe
473,44 z VAT
ACCELERATOR 5000

ACCELERATOR 5000

Membrany płynne, hydroizolacje natryskowe
137,88 z VAT

Polimocznik na zimno ISOFLEX-PAS 660 25kg

Membrany polimocznikowe - polimoczniki
1.991,31 z VAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X